https://www.ardenekmekci.com/wp-content/uploads/2020/01/Fue_Sac_Ekimi-1024x640.jpg

Saç ekimi (Foliküler Ünite Ekstraksiyonu) metodu ile, lokal anesteziyle gerçekleştirilir. İki kulak arasında kalan ense bölgesindeki saç kökleri mikro motor yardımıyla tek tek alınarak saç ekimi yapılması belirlenen saçsız alanlara, uzama yönü ve saçın çıkış açısı dikkate alınarak saç ekimi yapılır.

https://www.ardenekmekci.com/wp-content/uploads/2020/01/Safir_Sac_Ekimi.jpg

Dünya üzerinde en çok kullanılan saç ekimi tekniği FUE’dir ( Foliküler Ünite Ekstraksiyonu ). Bu teknik saç köklerinin toplanması, kanalların açılması ve açılan kanallara greft adı verilen köklerin ekilmesi aşamalarından oluşur.

https://www.ardenekmekci.com/wp-content/uploads/2020/07/Sakal-Ekimi.jpg

Sakal Ekimi

Sakal ve favori ekimi, cerrahın, foliküler ünite teknikleri (FUE) ve araçları kullanılarak saçlı bölgeden alınanı kıl köklerini sakal ya da favorilere transfer etme işlemdir.

Sakal ekimi aynı zamanda yeni bir sakalı yeniden şekillendiren veya mevcut bir sakalın yoğunluğunu geliştiren işlemleridir.

Dönor Alan Ve Sakal Ekimi

Sakal Ekimi
Sakal Ekimi

Tüm hastalar, verici bölgede yeterli saça sahip değildir. Çoğunlukla sakal ekimi için ense bölgesindeki saçları donör alan olarak seçeriz.

Eğer yeterli donör kılı yoksa bu sefer bu durumlar için kollardan, bacaklardan ve göğüsten elde edilen vücut kılı, bir sonraki en iyi alternatif olabilir.

Sakal ekimi, erkek tipi saç dökülmesi olan hastalarda (MPH) uygundur, ancak diğer tipteki alopesi türlerinde uygulanması mümkün değildir.

Alopesi universalisli hastaların vücutlarının tamamı üzerinde tüyleri yoktur ve bu nedenle bu tip bir işlem için uygun değildirler.

Başarılı, gerçekçiliği yüksek sakal ekimi sonuçları çoğunlukla alıcı alan kıllarının doğal özelliklerine bağlıdır, bu da hastanın kafa derisi kıllarının kısa ve kıvırcık olması durumunda sakal kılları olarak da çok iyi görünecektir.

Fakat hastanın uzun düz saçları varsa, o zaman dokusal tutarsız oluşacak, sonuçta doğal olmayan bir görüntü oluşacaktır.

Bu nedenle, ağırlıklı olarak düz saçları olan hastalarda sakal için saçtan ziyade vücudun diğer alanlarındaki kıllarının bir kombinasyonu en iyi sonuçları verecektir.

Sakal Saç Ekimi ve Yan Etkileri Riskleri

  • Morarma
    • Şişme
    • Kırmızılık
    • Verici ve alıcı sitelerde hassasiyet veya ağrı
    • Batık kıllar

Fakat bunların hepsi geçicidir ve 1-2 hafta içerisinde düzelecektir.

Sakal Ekimi Uygulama

Sakal Ekimi Uygulama
Sakal Ekimi Uygulama

Saç ekimi gibi düşünülen sakal ve bıyık ekimi aslında, yoğunluk açısından farklılık arz edebilir çünkü saç bölgesindeki seyreklik çok fazla dikkat çekerken, sakal bölgesindeki seyreklik kabul edilebilir bir yapıya sahiptir.

Ekimi yapan doktorun tavsiyelerine ve işlem sonrası kurallara uyduğunuzda, tam manasıyla etkili sonuçlar alırsınız.

İşlem sonrası ilk pıhtı izleri 24 saat sonra yapılan ilk yüz yıkama ile geçecektir.

Ortalama 2 hafta pembemsi bir tonda kalan ekim alanı, sonrasında normal görüntüye kavuşur.

Ortalama 3000 kökle çalışılan sakal ekimi, 600 kök civarında da favori bölgesine ekim, genellikle yapılan saç kökü transferi aralıklarıdır.

Sakal ve favori ekiminden sonra çalışılan alanlarda ileriye dönük bir iz kalmaz.

https://www.ardenekmekci.com/wp-content/uploads/2020/07/kaskirpik-1024x640.jpg

Kadınlarda sıklıkla görülen kaş dökülmesi sorunu çoğunlukla kalıcı hal almaktadır. Çözümü için genellikle kalıcı makyaj vs. görülmektedir. Ancak bu sorunun en doğal çözümü kaş ekimi işlemi olacaktır. Erkeklerde yalnı

Dr. ArdenClinik

Harbiye Mahallesi, Abdi İpekçi Caddesi, Bakır Palas Apartmanı, No:5/14 Şişli / İSTANBUL 34367

Information
Social Networks

Follow our Social Networks, be aware of current information and campaigns.

Copyright 2020 Dr. Arden Ekmekçi Clinic

Copyright 2020 Dr. Arden Health Beauty Center