Laser Epilasyonİğneli Epilasyon

https://www.ardenekmekci.com/wp-content/uploads/2020/07/igneli-epilasyon.jpg

İğneli epilasyon, vücudun herhangi bir bölgesinde kıl köklerine elektrik akımı gönderilmesi sonucunda vücudun kıllardan arınmasına olanak tanıyan modern epilasyon yöntemlerinden birisidir. İğneli epilasyon her ne kadar yeni bir tedavi yöntemi olarak adlandırılsa da aslın yarım asrı geçen bir geçmişe sahiptir.

İğneli epilasyon yönteminde temel amaç, kıl köklerinin zayıf elektrik akımı ile sonlandırılmasıdır. İğneli epilasyon yönteminde ağrı, iz ve tekrarlama riski yoktur. Bu yüzden iğneli epilasyon tedavisi ile tanışan hastalar, diğer lazer epilasyon yöntemlerine nazaran, iğneli epilasyonu daha çok tercih etmektedir. İstenmeyen tüylere kalıcı çözümler sunan iğneli epilasyon yöntemi hastanemizin estetik bölümünde uzman estetisyenler tarafından yapılmaktadır. İğneli epilasyon, ince, açık renkli, beyaz tüyler de dahil olmak üzere tüm kıl tiplerine uygulanabilir bir yöntemdir.

İğneli Epilasyon nasıl uygulanır?

İğneli epilasyon diğer epilasyon yöntemlerine göre daha acısız ve ağrısız bir yöntemdir. İğneli epilasyon nasıl yapılır? İğneli epilasyon cihazı sayesinde ince ve yumuşak uçlu iğnelerle vücutta istenmeyen tüylere elektrik akımı gönderilir. Böylece zayıf elektrik akımı kıl kökleri ve kanallarında istenmeyen tüylerin yok olmasına olanak sağlar. İğneli epilasyon zararları olmayan modern bir tedavi yöntemidir. İğneli epilasyon uygulamasında uzman yeteneği, el becerisi oldukça önem taşımaktadır. Bu nedenle uygulamanın sıradan değil uzman kişi ve kurumlarca yapılması önerilmektedir.

İğneli Epilasyon için kaç senas gereklidir?

İğneli epilasyon için kaç senas yapılacağı tamamen bölgede bulunan kıl ya da tüylerin yoğunluğuna bağlıdır. Bu nedenler kaç senas yapılacağına ilişkin bu bölgelerde inceleme yapıldıktan sonra karar uzman estetisyen tarafından verilir.

İğneli epilasyon güvenli bir yöntem midir?

İğneli epilasyon oldukça güvenli bir yöntemdir. Bu tedavi yönteminde temel ilke, iğne epilasyonunu uygulayan kişi ve kurumdur. Kesinlikle uzman ellerde yapılması gerekmektedir. İğneli epilasyon yapan hastaneler arasında hastanemiz uzman estetik kadrosu ile bu uygulamayı kalıcı çözümler sunarak olarak yapmaktadır.

İğneli Epilasyon ağrı verir mi?

İğneli epilasyon ağrı, acı vermez. İğne uçları yumuşak olduğundan ve zayıf elektrik akımı verdiğinden dolayı çok küçük sızılar dışında ciddi bir ağrı söz konusu değildir. İğneli epilasyon yüz ve kıl istenmeyen tüm bölgelerde uygulanabilen ağrısız bir tedavi yöntemidir. İğneli epilasyon yapılan kişilerde sonuçlar farklılık gösterebilmektedir. Hastanemizde kişiye özel iğneli epilasyon uygulamaları yapılmaktadır.

İğneli epilasyon sonrası nelere dikkat edilmeli;

Doktorunuzun önereceği kremi günde iki kez kullanın.

Uygulamadan sonraki 2 gün makyaj yapmayın, kozmetik ürünler kullanmayın.

Krem ve nemlendiricilerden uzak durun.

Güneş ışınlarından korunun, seans aralarında güneş kremi kullanın.

Ağda ve cımbız kullanmayın, kıllarınızı jiletle alabilirsiniz.

√ İğneli epilasyon sonrası su (elbette sıcak su) ve kese ile cildinizi tahriş etmeyin.

√ İğneli epilasyon sonrası duş almamalısınız, cildinize nazik davranmalısınız.

√ İğneli epilasyon sonrası pudra kullanılabilir ama önerilen kremler daha iyi gelecektir.

Yüze lazer mi iğneli epilasyon mu?

İğneli epilasyon daha özen isteyen, kıllara tek tek uygulanan bir işlem olduğu için zaman alır; avantajı ise her kıl tipini temizleyebilmesidir. Bu açıdan, “lazerden sonra iğneli epilasyon da diyebiliriz. Yani daha modern bir yöntem olan lazerden sonra, lazerin görmediği kıllar için iğneli epilasyon yaptırmak doğru bir karar olacaktır.

İğneli epilasyon hangi bölgelere uygulanır?

Genital bölge iğneli epilasyon ile temizlenebilir mi? Evet, iğneli epilasyon genital bölge için, özellikle de lazerin göremediği kıllar için kullanılırsa iyi bir tercih olabilir.

Bikini bölgesi iğneli epilasyon için uygun mudur? Elbette uygundur. Genital bölgeden farklı sayılmaz.

Göbeğine iğneli epilasyon yaptıranlar da memnunlar; iyi sonuç alınan bölgelerdendir çünkü oradaki kıllar incedir ve iğneli ile rahatlıkla temizlenebilir.

Favorilere iğneli epilasyon?… Evet, yüz bölgemize dahil olan favorilerdeki ince kıllar da rahatlıkla temizlenebilir.

Koltuk altı iğneli epilasyon yaptıranlar da çoğunlukla mutludurlar ama bu bölgede de genellikle lazer tercih edilir, iğneli ise destekleyici olarak kullanılabilir.

Üst bacak iğneli epilasyon için doğru bir bölgedir çünkü oradaki kıllar da yine incedir. İğneli epilasyon bacak ne kadar sürer diyenlere ortalama bir saatlerini ayırmaları gerektiğini söyleyebiliriz. Koltuk altları için de aynı süre geçerlidir.

İğneli epilasyon kaş ortası için de en çok kullanılan yöntemdir. Hatta en çok kaşa iğneli epilasyon yapıldığını da biliyoruz. Kaşlarımız bizim için çok önemli. Gerçi erkekler de bu konuda artık bayanlardan pek aşağı kalmıyorlar! Erkek demişken, iğneli epilasyon erkek için de uygun bir yöntemdir. Erkek iğneli epilasyon yaptırır mı? Evet, internette videolarını bile görmek mümkün. Son olarak kaşlara iğneli epilasyon yapılır mı dedikten sonra ne kaldı? İğneli epilasyon ense için de merak ediliyor olabilir. Yine çenede iğneli epilasyon…

Aslında şöyle söyleyebiliriz: Tüm bölgelerde iğneli epilasyon yaptırmak mümkün. Burada önemli olan, birkaç defa tekrara düşmek pahasına söyleyeyim, doğru merkezi ve uzmanı bulmaktır.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/ardanek/public_html/wp-content/themes/ardenklinik/views/portfolio/single/standard.php on line 31
Dr. ArdenKlinik

Harbiye Mahallesi, Abdi İpekçi Caddesi, Bakır Palas Apartmanı, No:5/14 Şişli / İSTANBUL 34367

Bilgilendirme
Sosyal Ağlar

Sosyal Ağlarımızı Takip edin, güncel bilgi ve kampanyalardan haberdar olun.

Copyright 2022 Dr.Arden Ekmekci Estetik ve Güzellik

Copyright 2020 Dr. Arden Ekmekçi Klinik