https://www.ardenekmekci.com/wp-content/uploads/2020/01/Fue_Sac_Ekimi-1024x640.jpg

Saç ekimi (Foliküler Ünite Ekstraksiyonu) metodu ile, lokal anesteziyle gerçekleştirilir. İki kulak arasında kalan ense bölgesindeki saç kökleri mikro motor yardımıyla tek tek alınarak saç ekimi yapılması belirlenen saçsız alanlara, uzama yönü ve saçın çıkış açısı dikkate alınarak saç ekimi yapılır.

https://www.ardenekmekci.com/wp-content/uploads/2020/01/Safir_Sac_Ekimi.jpg

Dünya üzerinde en çok kullanılan saç ekimi tekniği FUE’dir ( Foliküler Ünite Ekstraksiyonu ). Bu teknik saç köklerinin toplanması, kanalların açılması ve açılan kanallara greft adı verilen köklerin ekilmesi aşamalarından oluşur.

https://www.ardenekmekci.com/wp-content/uploads/2020/07/Sakal-Ekimi.jpg

Sakal Ekimi

Sakal ve favori ekimi, cerrahın, foliküler ünite teknikleri (FUE) ve araçları kullanılarak saçlı bölgeden alınanı kıl köklerini sakal ya da favorilere transfer etme işlemdir.

Sakal ekimi aynı zamanda yeni bir sakalı yeniden şekillendiren veya mevcut bir sakalın yoğunluğunu geliştiren işlemleridir.

Dönor Alan Ve Sakal Ekimi

Sakal Ekimi
Sakal Ekimi

Tüm hastalar, verici bölgede yeterli saça sahip değildir. Çoğunlukla sakal ekimi için ense bölgesindeki saçları donör alan olarak seçeriz.

Eğer yeterli donör kılı yoksa bu sefer bu durumlar için kollardan, bacaklardan ve göğüsten elde edilen vücut kılı, bir sonraki en iyi alternatif olabilir.

Sakal ekimi, erkek tipi saç dökülmesi olan hastalarda (MPH) uygundur, ancak diğer tipteki alopesi türlerinde uygulanması mümkün değildir.

Alopesi universalisli hastaların vücutlarının tamamı üzerinde tüyleri yoktur ve bu nedenle bu tip bir işlem için uygun değildirler.

Başarılı, gerçekçiliği yüksek sakal ekimi sonuçları çoğunlukla alıcı alan kıllarının doğal özelliklerine bağlıdır, bu da hastanın kafa derisi kıllarının kısa ve kıvırcık olması durumunda sakal kılları olarak da çok iyi görünecektir.

Fakat hastanın uzun düz saçları varsa, o zaman dokusal tutarsız oluşacak, sonuçta doğal olmayan bir görüntü oluşacaktır.

Bu nedenle, ağırlıklı olarak düz saçları olan hastalarda sakal için saçtan ziyade vücudun diğer alanlarındaki kıllarının bir kombinasyonu en iyi sonuçları verecektir.

Sakal Saç Ekimi ve Yan Etkileri Riskleri

 • Morarma
  • Şişme
  • Kırmızılık
  • Verici ve alıcı sitelerde hassasiyet veya ağrı
  • Batık kıllar

Fakat bunların hepsi geçicidir ve 1-2 hafta içerisinde düzelecektir.

Sakal Ekimi Uygulama

Sakal Ekimi Uygulama
Sakal Ekimi Uygulama

Saç ekimi gibi düşünülen sakal ve bıyık ekimi aslında, yoğunluk açısından farklılık arz edebilir çünkü saç bölgesindeki seyreklik çok fazla dikkat çekerken, sakal bölgesindeki seyreklik kabul edilebilir bir yapıya sahiptir.

Ekimi yapan doktorun tavsiyelerine ve işlem sonrası kurallara uyduğunuzda, tam manasıyla etkili sonuçlar alırsınız.

İşlem sonrası ilk pıhtı izleri 24 saat sonra yapılan ilk yüz yıkama ile geçecektir.

Ortalama 2 hafta pembemsi bir tonda kalan ekim alanı, sonrasında normal görüntüye kavuşur.

Ortalama 3000 kökle çalışılan sakal ekimi, 600 kök civarında da favori bölgesine ekim, genellikle yapılan saç kökü transferi aralıklarıdır.

Sakal ve favori ekiminden sonra çalışılan alanlarda ileriye dönük bir iz kalmaz.

https://www.ardenekmekci.com/wp-content/uploads/2020/07/kaskirpik-1024x640.jpg

Kadınlarda sıklıkla görülen kaş dökülmesi sorunu çoğunlukla kalıcı hal almaktadır. Çözümü için genellikle kalıcı makyaj vs. görülmektedir. Ancak bu sorunun en doğal çözümü kaş ekimi işlemi olacaktır. Erkeklerde yalnı

https://www.ardenekmekci.com/wp-content/uploads/2020/12/Prp_Sac_Tedavisi-1.jpg

Saç PRP’sinin Faydaları

Ciltteki kırışıklıkları gidermede, esneklik ve parlaklık kazandırmada, iyileşmesi uzun süren yara, yanık tedavisinde de kullanılan PRP, özellikle saç dökülmesini tedavi etmek amacıyla da sıklıkla kullanılıyor.

Saç Prp’si çok doğal, alerji riski olmayan, tatbik edilmesi kolay ve güvenilir bir uygulamadır.

Saç Prpsine, güçlendirici takviye uygulamalar olarak bakıyoruz. Saç ekiminin rahmetli ve uğraşı gerektiren bir işlem olduğunu düşünürsek, saç prpsi saç ekiminden alınan başarı oranını artıran, deneylerle kanıtlanmış bir uygulamadır.

Saç prpsi, sadece saç ekimi yaptıran kişilerde değil, mevcut saç köklerini beslemek isteyen, saç dökülmesişikayeti olan hastalarımıza da uyguladığımız etkili bir yöntemdir.

Saç ekimi ve PRP

Saç ekimi ve PRP
Saç ekimi ve PRP

Saç ekimi yapıldıktan sonra uygulanan saç PRPsi, solüsyonun içindeki besleyici ajanlar ve büyüme faktörü etkisiyle, ekilen alanı ve dikilen yeni saç köklerini destekleyerek, saç ekiminden alınan verimin artmasına fayda sağlar.

Hem saç kökleri beslenir, hem de saçlı deri, yeni saç köklerinin mevcut alana tutunmasını ve kılcal damarlar vasıtasıyla derhal beslenmesini destekler.

Saç Prp uygulaması

Saç Prp uygulaması
Saç Prp uygulaması

Saç Prpsinde ekimden hastanın kanı tüpe alınır. Alınan kan laboratuvar ortamında santrifüjlenir, trombosit yönünden zenginleştirilir, gerektiği durumda içine, kişinin ihtiyacına göre ilave maddeler konur.

Uygulama öncesi isteğe bağlı lokal anestezi kremi sürülebilir.

Hazırlanan PRP solüsyonu, çok ince uçlu iğneler vasıtasıyla, saçlı bölgeye enjekte edilir.

Kişiye özel protokellerin kullanıldığı saç prpsinde genellikle 1’er hafta arayla 3 veya 4 seans şeklinde uygulama yapılır.

Duruma göre 30-45 dakika civarında sürer.

Uygulama sonrası kızarıklık olabilir.

Bu durum birkaç saatte geçer.

Cildin tahriş olmaması için güneşten korunmalı, makyaj yapılmamalı, cilde temas edilmemelidir.

Prp Uygulaması Nasıl Yapılmaktadır?

Prp Uygulaması Nasıl Yapılmaktadır?
Prp Uygulaması Nasıl Yapılmaktadır?

Doktorunuz aldığı kanı gerekli aşamalardan geçirdikten sonra elde edilen Platelet Rich Plasma’yı (PRP) saçlı deri içersine çok ince uçlu iğnelerle enjekte eder.

Tüm işlemler yaklaşık 30 dakikada tamamlanmaktadır.

Uygulama bölgesinde doku gelişimi başlar, hasarlanmış zayıf saç folikülleri onarılırlar ve yeni güçlü saç üretmeye başlarlar.

Hem kadınlar hem de erkekler için sonucu çok memenun edici bir uygulamadır.

Saç ekimi operasyonlarından sonra da yerleştirilen greftlerden maksimum sonuçlar almak için özellikle önerilir.

 

 • Kişinin kendi kan ürünü kullanıldığı için hiçbir alerji ve kanla bulaşan hastalık riski taşımaz ve ret sendromu yaşanmaz.
 • İyileşme süreci içeriği dolayısıyla çok kısadır.
 • Dokuları onarır ve yeniler. Yeni kolajen üretimi, yeni damarsal gelişme sağlanır. Büyüme faktörleri ve hücreler arası ortamın yeniden yapılanması ile dokulardaki hasarlar giderilir ve taze dokular oluşturulur.
 • İçerdiği antikorlarla fizyolojik antibiyotiktir.
 • Hormonlar, vitaminler ve diğer tüm besinsel öğeler yönünden zengindir.
 • Uygulanışı kolay ve konforludur.
Dr. ArdenClinik

Harbiye Mahallesi, Abdi İpekçi Caddesi, Bakır Palas Apartmanı, No:5/14 Şişli / İSTANBUL 34367

Information
Social Networks

Follow our Social Networks, be aware of current information and campaigns.

Copyright 2020 Dr. Arden Ekmekçi Clinic

Copyright 2020 Dr. Arden Health Beauty Center