Saç Ekim
Süreci

Operasyon süresi nakledilecek greft sayısına göre değişmekle birlikte, genellikle yaklaşık 6 ila 7 saat sürer.

1. Adım

Ön Hazırlık

Bu adım Doktor ve yardımcıların saç ekimi planı üzerinde çalıştıkları ve operasyon alanını, gerçekleştirilen özel saç ekim planına göre hazırladıkları aşamadır.

2. Adım

Sterilizasyon ve Lokal Anestezi

Greftlerin alınacağı alanlar ve nakil bölgesi sterilize edilecektir. Sedasyon Anestezi uzmanımız tarafından hastanın fizyolojik durumuna göre ayarlanmış dozaj ile tıbbi izleme cihazları kullanılarak uygulanır.

3. Adım

Saç Köklerinin Toplanması

Bu işlem, saç köklerinin başın arkasından ve yanlarından ve sakal alanlarından bir mikro motorla tek tek toplanmasını içerir. Toplanan greftler tek veya çoklu greftlere ayrılır ve 4 ° C’de özel solüsyonda saklanır.

4. Adım

Saç Köklerinin Nakledileceği İnsizyonların Oluşturulması

İnsizyonlar hastanın saç çizgisi tasarımı ve nakledilecek greft sayısı dikkate alınarak oluşturulacaktır. İnsizyonlar 40-45 derecelik bir açıda ve doğal saç büyümesi yönünde oluşturulur.

5. Adım

Saç Ekimi

Greftlerin naklinde en önemli hususlardan biri, saç çizgisinin tasarlandığı alandan başlamak ve bu alandaki tek greftlerin nakledilmesidir. Böylece daha doğal görünen saç ekimi sonuçları elde edilebilir. Kafanın arkasından ve birden fazla saç kökü içeren sakal bölgesinden çıkarılan greftler, dolgunluk sağlamak ve daha fazla yoğunluk eklemek için orta kafa derisi alanına nakledilir.

6. Adım

Pansuman ve Bilgilendirme

Operasyondan sonra, donör alanlar -kıl foliküllerinin çıkarıldığı alanlar- bir bandajla kaplanacaktır. Operasyonun ertesi günü, hastalara tıbbi bir pansuman alana kadar ne yapmaları gerektiği konusunda talimatlar verilir.

[bold_timeline_item_button title=”Expand” style=”” shape=”” color=”” size=”inline” url=”#” el_class=”bold_timeline_group_button”]
Dr. ArdenKlinik

Harbiye Mahallesi, Abdi İpekçi Caddesi, Bakır Palas Apartmanı, No:5/14 Şişli / İSTANBUL 34367

Bilgilendirme
Sosyal Ağlar

Sosyal Ağlarımızı Takip edin, güncel bilgi ve kampanyalardan haberdar olun.

Copyright 2022 Dr.Arden Ekmekci Estetik ve Güzellik

Copyright 2020 Dr. Arden Ekmekçi Klinik