Botoks UygulamalarıBotoksla Yüz İnceltme – Diş Sıkma Botoksu

https://www.ardenekmekci.com/wp-content/uploads/2020/07/yuz-inceltme.jpg

BOTOKSLA YÜZ İNCELTME – DİŞ SIKMA BOTOKSU

Botoksla Yüz İnceltme – Diş Sıkma Botoksu hakkında tüm detaylar… Botoks yapısı itibariyle birden fazla soruna çözüm olan etkin bir madde. Botoks bizi ince kırışıklarımızdan kurtarırken, diş sıkma sorunu gibi zaruri sorunlarımız konusunda da bir çözüm.

Diş sıkmak genellikle kişilerin stres altındayken ve uyurken farkında olmadan sıkça yaptığı bir eylemdir. Dişlerinizi sıkarak uyuyorsanız genellikle sabah çeneniz ağrıyarak uyanıyorsunuzdur. Diş sıkmanın pek çok alt sebebi vardır, bu sorunları kalıcı olarak çözmeye yönelik uğraşmak kişi için en yararlı olanıdır. Biz burada diş sıkma sonucunda yüzümüzde olan değişimler ve bunlara çözümler hakkında bilgi vereceğiz.

DİŞ SIKMANIN NE GİBİ ZARARLARI VARDIR?

  • Diş sıkmak öncelikle diş minesine zarar verir.
  • Baş ağrısı, çene ağrısı ve kulak çınlamalarına sebep olur.
  • Arka çenemizde yer alan masseder kası dediğimiz kas yapısının güçlenmesine yol açar, bu kasın büyümesi yüzümüzün asimetrisinin bozulmasına sebep olur.

 

Diş sıkmaya bağlı olarak masseter kasının büyümesi ve yüzümüzün yanlara doğru genişleyen bir ifadeye bürünmesine sebep olur. Özellikle kadınlarda çenenin arkadan öne doğru düz bir çizgi halinde daralarak inmesi estetik olarak güzel kabul edilirken masseder kasının büyümesi buna engel olur. Kadınlara erkeksi bir yüz ifadesi katar.

DİŞ SIKMA BOTOKSU NASIL UYGULANIR?

Diş sıkma botoksu işte tam bu noktada devreye girer. Öncesinde bölgeye uygulanan anestezik krem sayesinde bölge uyuşturulur. Masseter kasına yapılan uygun ölçüde botoks sayesinde kasların rahatlaması sağlanır, aşırı kasılmalar zamanla en aza indirilerek kas yapısının incelmesi sağlanır. İşlem yaklaşık 10 dakika sürer. Botoksun etki süresi 1 aya yayılır. Çenenizdeki yanlara doğru genişleme durarak zamanla daha ince bir yüze kavuşmuş olursunuz.

MASSETER BOTOKSUNU KİMLER YAPTIRABİLİR?

Diş sıkmaya bağlı olarak alt yüz, çene bölgesinde yanlara doğru aşırı genişleme yaşayan kadın ve erkek herkes yaptırabilir.

MASSETER BOTOKSUNUN KALICILIĞI

Kişiden kişiye değişmekle beraber ortalama 6-12 ay arası bir etki süresi vardır. İşlem tekrarlanabilirdir.

DİŞ SIKMA BOTOKSUNUN YAN ETKİSİ VAR MI?

Bilinen herhangi bir yan etkisi yoktur. İşlem sonrası nadiren de olsa hafif morluklar olabilir.

Dr. ArdenKlinik

Harbiye Mahallesi, Abdi İpekçi Caddesi, Bakır Palas Apartmanı, No:5/14 Şişli / İSTANBUL 34367

Bilgilendirme
Sosyal Ağlar

Sosyal Ağlarımızı Takip edin, güncel bilgi ve kampanyalardan haberdar olun.

Copyright 2020 Dr. Arden Ekmekçi Klinik

Copyright 2020 Dr. Arden Ekmekçi Klinik