Botoks UygulamalarıMedikal EstetikToksinle Burun Estetiği

https://www.ardenekmekci.com/wp-content/uploads/2020/07/Nazolabial-Dolgu.png

Yüzlerin odak noktası olan organlar kesinlikle burunlardır. Bu sebepten ötürü insanlar burunlarında olan bozukluklardan oldukça rahatsızlık duymaktadır. Burunlarını beğenmeyen kişilerin arkadaş ortamlarında veya çeşitli toplantılarda öz güven kaybı yaşadıkları da bilinmektedir. Ameliyatsız estetik yöntemlerinden biri olan toksinle burun estetiği bu konuda oldukça büyük faydalar sağlamaktadır.

Toksinle Burun Estetiğinin Özellikleri

Botoks ile burun estetiği yaptırmak isteyen bireylerin sağlık açısından herhangi bir problemlerinin olmaması gerekmektir. Botoks estetik operasyonların aksine sadece fiziki bir düzeltme sağlamaktadır. Botoks ile buruna yapılan müdahaleler özellikle burun ucu düşüklüğünde oldukça etkili olmaktadır. Fakat doğal ve güzel bir burun görünümü için buruna uygulanan botoksun miktarını ayarlamak çok önemlidir. Hastalar bu sebepten ötürü mutlak suretle iyi bir doktora başvurmalıdır. Botoks işleminden önce buruna lokal anestezi uygulandığı için hastaların herhangi bir acı hissetme olasılıkları bulunmamaktadır. Lokal anestezi uygulama yöntemi olarak ise genellikle hissizleştirme özelliği bulunan özek kremlerin kullanımı tercih edilmektedir.

Botoksla burun estetiği için doktorlara gerekli olan süre yirmi ile otuz dakika arasında değişmektedir. Bu süreç hastanın burnuna yapılan işleme göre belirlenmektedir. Tedavi sona erdikten sonra merkezde uygulanan buz kompresleri olası şişlikleri giderme amacı taşımaktadır. Buz kompresinden sonra hastaların günlük hayatlarına geri dönmelerinde bir sakınca bulunmamaktadır. Botoks ile burun ucuna müdahale edildiği gibi burun kanatlarına da müdahale edilebilmektedir. Bu yöntem ile burun estetiğinin sağladığı birden fazla avantaj bulunmaktadır. Hastalar oluşacak yeni görüntünün kendilerine yakışıp yakışmayacağını anlamak için botoks uygulamasına başvurabilmektedir. Cerrahi operasyonların aksine geçici bir etkiye sahip olan botoks hastaların nasıl bir burun istediklerini anlamaları için de oldukça faydalıdır. Botoksla yapılan burun estetiklerinin ömürler en fazla bir yıl olmaktadır. Bireylerin vücut özelliklerine göre botoksun etkisinin bir yıldan az sürmesi de söz konusudur. Etkisi geçen botoks yerine yenisinin yapılması da mümkündür. Fakat botoks genellikle küçük dokunuşlar olarak adlandırılmaktadır. Burunlarda görülen büyük bozuklukların botoks yardımı ile giderilmesi mümkün değildir. Botoksla halledilemeyecek kadar büyük sorunlara sahip olan hastaların cerrahi operasyonlara başvurmaları gerekmektedir.

Dr. ArdenKlinik

Harbiye Mahallesi, Abdi İpekçi Caddesi, Bakır Palas Apartmanı, No:5/14 Şişli / İSTANBUL 34367

Bilgilendirme
Sosyal Ağlar

Sosyal Ağlarımızı Takip edin, güncel bilgi ve kampanyalardan haberdar olun.

Copyright 2020 Dr. Arden Ekmekçi Klinik

Copyright 2020 Dr. Arden Ekmekçi Klinik