https://www.ardenekmekci.com/wp-content/uploads/2020/07/sakak-dolgusu.jpg

ŞAKAK DOLGUSU ESTETİĞİ

Şakak dolgusu estetiği hakkında tüm detaylar Maya Estetik’te. Yüzümüz mevcut hacmini yıllar içersinde kaybeder. Orta yaş ve sonrasında bu hacim kaybı gözle görünür bir hale gelir. Şakaklarımızda buna dahildir. Gözlerimizin iki yanında kaşlarla saç çizgisinin önünde yer alan şakaklarımız zamanla çökmenin gözlemlendiği bir bölgedir. Bütünsel estetik için şakak bölgesinin ideal hacminde olması yüze canlılık verir.

ŞAKAK DOLGUSU VE ŞAKAK ESTETİĞİ

Şakak estetiği temporal bir bölgede yer alan hafif çukur bir bölgedir. Buradaki yağ dokusunun zaman içinde yok olması yüzü aşağı çeker buna alın ve kaşlar da dahildir. Şakak bölgemizdeki derinin daha ince yapısı da fazla mimikli biriysek eğer kırışıkları kaçınılmaz kılar. Sadece mimik yaptığımızda kırışan ince çizgiler zamanla yerini kalıcı derin çizgilere bırakır.

Şakak dolgusu işte tam da bu sebeplerden dolayı düzenli ve etkili bir şekilde uygulanması gereken yüz dolgularındandır. Şakak dolgusunda yüzümüzle tamamen uyumlu hyalüronik asit kullanılır. İşlem öncesinde bölgeye anestezik krem sürülür. Ardından hyalüronik asit şakaklara mini enjektörlerle enjekte edilir.

Şakak dolgusu yapıldığı bölge itibariyle çok ciddi bir dikkat isteyen bir uygulamadır. Yaptığınız dolgunun elmacık kemikleri ile orantılı olması, yüzün kompozisyonu ile uyumlu olması gerekmektedir.

Şakak dolgusunun tam anlamıyla oturması 3-4 günü bulabilir. İlk hafta bir kontür yapılır. Şakak dolgusunun kalıcılığı yüzün yapısına göre değişmekle beraber 9 – 15 aydır. İşlem tekrarlanabilir.

ŞAKAK DOLGUSUNUN FAYDALARINI KISACA ÖZETLEYECEK OLURSAK;

  • Şakak bölgesinde mimiklere bağlı oluşan çizgileri yok eder.
  • Şakaklara hacimli ve canlı bir görünüm sağlar.
  • Şakak dolgusu kaşların ve alnın da düşüklüğünü toparlamaya yardımcı olur.
  • Yüzün tamamına genç, dinamik bir ifade sağlar.
Dr. ArdenClinik

Harbiye Mahallesi, Abdi İpekçi Caddesi, Bakır Palas Apartmanı, No:5/14 Şişli / İSTANBUL 34367

Information
Social Networks

Follow our Social Networks, be aware of current information and campaigns.

Copyright 2020 Dr. Arden Ekmekçi Clinic

Copyright 2020 Dr. Arden Health Beauty Center