https://www.ardenekmekci.com/wp-content/uploads/2020/07/el-dolgusu.jpg

Eller, yüzümüz ile birlikte en çok göz önünde bulunan bölgelerdir. Özellikle güneş ışığı, farklı hava koşulları, çeşitli kimyasallar ve deterjanlardan dolayı en fazla yıpranan,yaşlılık belirtilerinin ilk olarak gözlemlendiği bölgelerin başında gelmektedir.Eller kapatılamadığından dolayı yaralanmaya ve güneş ışınlarına karşı savunmasızdır. 20 ‘ li yaşlardan itibaren eller elastik yapısını kaybetmeye başlar, kırışıklıklar ve damarlar belirginleşir, yağ dokusu azalır böylelikle yaşlanma belirtileri artar. El estetiği dolgusu ile hayal ettiğiniz ellere kavuşmak artık çok kolay.

El Estetiği Dolgusu Nedir?
Kişide el ile yüz yaşı arasında belirgin fark bulunmakta, bu tezatlık pek çok kişiyi rahatsız etmekte böylelikle el bakımı ve estetiği ihtiyacını doğurmaktadır. El dolgusunda yağ enjeksiyonun yanı sıra kolay uygulanabilir olmasından dolayı Hyalüronik asit dolgusu tercih edilmektedir.El altındaki deri fazlalığı, derinin incelmesi, ellerin dolgunluğunu kaybetmesinden ötürü damarların dikkat çekecek şekilde görünür olması el estetiği yaptırmanın sebeplerindendir.

El Estetiği Dolgusu Nasıl Uygulanır?

Saf hyalüronik asit, duruma bağlı olarak çapraz bağlı hyalüronik asit karışımı temelli dolgular uygulanır. Lokal anestezi altında 15-30 dakika süre içinde, ofis ortamında steril koşullarda uygulanmaktadır. Anestezi ağrı ve acı hissini ortadan kaldırmaktadır. Birkaç gün şişlik ve morluk oluşabilir. Tamamıyla düzelmesi 7-10 gün sürmektedir. Uygulamanın ertesi günü eller yıkanabilmektedir. Günlük aktivitelere engel bir uygulama değildir. Bol nemlendirici ve güneş koruyucu kremler uygulanmalıdır. Ağır ve aşırı spor akviteleri, bulaşık veya çamaşır yıkamaktan kaçınılmalıdır. Yıpranma ve deformasyon fazla değilse 1-2 seans yapılması yeterlidir. 1 yıldan fazla kalıcılığı vardır.

El Estetiği Dolgusu Kimlere Uygulanır?

Cilt altı doku kaybı olan, deri kalınlığında azalma ve yıpranma bulunan, deri kalitesinde azalma görülen, el derisinde damarları belirgin hale gelenler el derisinde bollaşma, kırışıklık ve sertlik olanlar ,yaşlanma belirtilerine sahip tüm kadın ve erkek hastalara el dolgusu yapılabilmektedir.

Dr. ArdenClinik

Harbiye Mahallesi, Abdi İpekçi Caddesi, Bakır Palas Apartmanı, No:5/14 Şişli / İSTANBUL 34367

Information
Social Networks

Follow our Social Networks, be aware of current information and campaigns.

Copyright 2020 Dr. Arden Ekmekçi Clinic

Copyright 2020 Dr. Arden Health Beauty Center