Dolgu UygulamalarıMedikal EstetikElmacık Kemiği Dolgusu

https://www.ardenekmekci.com/wp-content/uploads/2020/07/elmacik-kemigi-dolgusu2.jpg

Elmacık kemiğine dolgu uygulamaları, son dönemlerde kadınlar arasında oldukça popüler olan uygulamalardır.  Yüz bölgesinin yanak ile uyumlu olması için tercih edilen elmacık kemikleri uygulamaları, doğal görünüme sahip dolgu maddeleri ile cilde uygulanır. Yüz hatları ile yanakların bir bütün olmasının amaçlandığı uygulamalarda, yaşlanmaya bağlı olarak her türlü etkenin de önüne geçilir.

Elmacık Kemiği Dolgusu Nedir?

Elmacık kemiğine dolgu uygulamaları, son dönemlerde kadınlar arasında oldukça popüler olan uygulamalardır.  Yüz bölgesinin yanak ile uyumlu olması için tercih edilen elmacık kemikleri uygulamaları, doğal görünüme sahip dolgu maddeleri ile cilde uygulanır. Yüz hatları ile yanakların bir bütün olmasının amaçlandığı uygulamalarda, yaşlanmaya bağlı olarak her türlü etkenin de önüne geçilir.

Elmacık Kemiği Dolgusu Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Elmacık kemiği uygulamaları, cilt altından yanak bölgesine doğal dolgu maddelerin enjekte edilme işlemleridir. Cilde uygun olarak tercih edilen dolgu malzemeleri, yüz üzerinde belirlenen noktalara dikkatlice uygulanır ve yanak bölgesinin daha düzgün bir görünüm kazanması sağlanır. Böylelikle yüz bölgesinde çöken yanak bölgeleri hacim kazanır.

Animasyon olarak buradan izleyebilirsiniz.

Dolgu Zararlı Mıdır?

Elmacık kemikleri üzerinde belirgin özellik kazandırmak için uygulanan dolgu uygulamaları, herhangi bir şekilde risk içermez.  Hijyenik olarak gerçekleştirilecek işlemler basit bir enjekte sistemine tabidir. İşlemin uygulanacağı ortamda steril anlamda gerekli her türlü hazırlığın yapıldığı durumlarda, operasyon sırasında veya sonrasında kişileri herhangi bir alerjik durum beklemez.

Elmacık Kemiği Dolgusu Fiyatları

Elmacık kemiği dolgu uygulamaları, uygulanacak dolgu işlemine göre değişir. Genelde oldukça uygun fiyatlara gerçekleştirilen bu operasyonlar, günümüzde oldukça sık bir şekilde tercih edilen uygulamalardandır.

Kimler Yaptırabilir?

Yüzde elmacık kemiği olarak adlandırılan bölgelerde çeşitli biyolojik değişmelere bağlı olarak çökmeler ve ezilmeler meydana gelebilir. Genelde hızlı bir şekilde kilo alma ve geri verme gibi durumlarda cilt üzerinde belirgin şekilde değişimler meydana gelir. Bunun sonucunda kişilerde elmacık kemiği için dolgu yaptırma ve daha güzel bir görünüme kavuşma ihtiyacı doğar. Bunun yanı sıra zamanla yaşa da bağlı olarak ciltte görünen aşağı yönde sarkmalar, kişileri dolgu operasyonlarına iten bir diğer önemli nedendir.  Yüz üzerindeki dengeyi sağlamak amacı ile tercih edilecek uygulamalar sağlığa zararlı olmaması nedeni ile güvenle tavsiye edilir.

Elmacık kemiği uygulamaları, herhangi bir cerrahi işlem gerektirmediği için, güvenle tercih edilebilir.  Yüz bölgesinde problem olduğunu düşünen sağlıklı her birey bu uygulamayı tercih edebilir. 10- 15 dakika süren uygulamada oldukça başarılı sonuçlar elde edilir.

Elmacık Kemiği Dolgusu Ne Kadar Kalıcıdır?

Elmacık kemiğini dolgunlaştırma operasyonları, kalıcı olma özelliği taşıyan operasyonlar değildir. Dokular ile belirginleştirilen elmacık kemikleri, dolguların zamanla işlevini kaybetmesi ile tekrar eski haline döner. Bu nedenle belirli dönemlerde işlemi tekrarlamak gerekmektedir.

Uygulama için tercih edilecek dolguların kalitesi önem taşır. Kalıcılık süresini tamamen bu dolguların kalitesi belirler. Kaliteli tercih edilecek olan dolgular, Sağlık Bakanlığı tarafından onaylanan ürün gruplarıdır v e uzun dönemde kalıcılık özelliği gösterir. Buna nazaran ucuz maliyet ile üretilen dolgular çok kısa sürede cilt üzerindeki etkisini kaybetmeye eğimlidir.

Elmacık Kemiği Dolgusuna Alternatif Uygulamalar

Elmacık kemiklerini dolgunlaştırma operasyonlarında, dolgu malzemelerine alternatif olarak yağ dokusunu enjekte etme işlemleri uygulanır. Bu yöntem ile kişinin kendinden alınan yağ dokuları, tekrar sorunlu bölgelere enjekte edilir. Dış doku takviyelerine nazaran, bu uygulama daha uzun süre kalıcılık sağlar. Yalnız bu işlemin diğer doku enjeksiyonlarından farkı, ameliyathanede gerçekleştirilecek işlemler olmasıdır.  Alerji riski taşımayan bu uygulama, cerrahi müdahale ile gerçekleştirilir.

Bir diğer alternatif yöntem ise birkaç değişik maddenin birleşiminden elde edilen sentetik özellikteki implantlardır. En çok da elmacık bölgesinde yer alan silik kemikler üzerinde etkili olan implant uygulamaları ile kalıcı bir işlem yaptırmak mümkündür. Bu uygulama enfeksiyon gibi olumsuz etkiler içerse de bir kere yaptırılması durumunda ömür boyu kalıcılık taşıması nedeni ile ilgi görür.

Dr. ArdenClinik

Harbiye Mahallesi, Abdi İpekçi Caddesi, Bakır Palas Apartmanı, No:5/14 Şişli / İSTANBUL 34367

Information
Social Networks

Follow our Social Networks, be aware of current information and campaigns.

Copyright 2020 Dr. Arden Ekmekçi Clinic

Copyright 2020 Dr. Arden Health Beauty Center